Pavasaris medicinos centre „Neuromeda“

Pavasaris psichikos sveikatos priežiūros srities specialistams – tai paūmėjusių depresijų ir artėjančių egzaminų nerimo pripildytas metas. Savo pacientams mes visada stengiamės pateikti patį įvairiausią paslaugų spektrą: tinkamą pagalbą siūlo mūsų psichiatrai, psichologai, psichoterapeutai, socialiniai darbuotojai.

Medicinos centro „Neuromeda“ komanda plečiasi! Tai susiję su mūsų klientų poreikiais. Kaune konsultuoti pradėjo du nauji psichologai: Ieva Pečiulienė ir Vytenis Starkauskas. Jų prisijungimu prie komandos ypač džiaugiamės, nes jie sudaro galimybes įvairių poreikių turintiems klientams pasirinkti sau priimtiniausią specialistą. Vytenis Starkauskas efektyviai dirba su jaunais žmonėmis, kurie nebūtinai turi psichologinių sunkumų; kartais jie tiesiog siekia asmeninio augimo. Jo patirtis konsultuojant mokykloje padeda jam jautriai įsigyventi į jauno žmogaus pasaulį ir padėti pastarajam jame susigaudyti. Ieva Pečiulienė savo veikloje derina mokslą ir praktiką, į ją besikreipiantiems klientams suteikdama moksliniais tyrimais pagrįstą ir individualizuotą pagalbą.

Kaune medicinos centras ir toliau plečia pagalbą asmenims, kurie skundžiasi miego sutrikimais. Nors dažnai miego sutrikimai yra patiriamo streso, neteisingai sudėliotų gyvenimo prioritetų ar psichikos sutrikimų, tokių kaip nerimas ar depresija, išraiška, tačiau kartais miego sutrikimai gali būti ir sunkių neurologinių ar su kvėpavimo sistema susijusių ligų pasireiškimas. Visapusiškai ištirti ir padėti tokiems pacientams padeda mūsų specialistų komanda, kurioje darniai dirba neurologai, psichiatrai, psichologai. Toks kompleksinis, integralus ir individualizuotas požiūris padeda parinkti kiekvienam tinkamiausią pagalbą. Smagu mūsų komandoje priimti gydytoją neurologę Eveliną Pajėdienę, kurios daugiamečio susidomėjimo ir mokslinio darbo tema yra būtent miego sutrikimai.

Priklausomybės ligos išlieka nemenka problema  į mus besikreipiantiems pacientams ar jų šeimos nariams. Kai kurie iš jų vis klausinėja apie „kodavimą“, tačiau jų pasimetimą netekus šios paslaugos mes galime sumažinti pasiūlydami iš tiesų visapusišką, mokslu pagrįstą gydymą, kuriame integruojama medikamentinė bei psichologinė pagalba. Mūsų psichiatrai – Vytautas Taranda, Darius Jokubonis ir kiti – padeda parinkti tinkamą medikamentinį gydymą, o jei priklausomybės ligos pasireiškia kartu su kitais psichikos sutrikimais, tokiais kaip nerimas ar depresija, padeda teisingai gydyti ir šias palydinčiąsias būsenas. Blaivybės nuostatai formuoti, pasiektiems rezultatams palaikyti medicinos centre konsultuoja socialinė darbuotoja Nijolė Čepienė, turinti didelę patirtį dirbant su priklausomybės ligomis sergančiais asmenimis bei jų šeimos nariais. Taip pat įstaigoje veikia unikali priklausomybės alkoholiui turinčių asmenų palaikymo grupė, vadovaujama gydytojo psichiatro ir psichoterapeuto Sauliaus Venslausko.  Taigi, kiekvienas gali rasti sau priimtiniausią pagalbos būdą ir tinkamiausią specialistą.

Vilniuje medicinos centre plečiama pagalba vaikams ir paaugliams, patiriantiems psichologinių ar psichiatrinių sunkumų. Gydytojai vaikų ir paauglių psichiatrei Natalijai Jegorovai – Marčenkienei specifines problemas spręsti padės logopedė bei sisteminės šeimos psichoterapijos srityje dirbantis specialistas. Planuojama plėsti ir psichologinę pagalbą vaikams ir paaugliams, nes jos poreikis iš tiesų didelis.

Susiduriant su psichikos sutrikimais ar psichologiniais sunkumais visada ypač sunku. Svarbu ir tai, kad tokiu atveju reikia „svetimą“ žmogų – specialistą – įsileisti labai arti, labai giliai – į savo asmeninę, dažnai nuo aplinkinių saugomą, asmenybės dalį. Mūsų specialistai supranta tai. Geram kontaktui su pacientu svarbus ne tik specialisto profesionalumas, bet ir pagarba bei pasitikėjimu pagrįsti santykiai. Pasitikėkite mumis – mes galime jums padėti!